گوگرد

گوگرد، یکی از عناصر مغذی در خاک های کشاورزی است که نقش مهمی در رشد گیاهان ایفا می کند. میزان گوگرد مورد نیاز برای رشد یک گیاه خاص یا دانه ها با توجه به نوع گیاه و گونه آن، متغیر است. برخی دیگر از ترکیبات آلی و معدنی نیز در خاک وجود دارند که بر عملکرد گوگرد تأثیر می گذارند.

 • گوگرد

  گوگرد

  [(a)|گوگرد|/گوگرد] با گاز هیدروژن ترکیب می شود و ترکیب شیمیایی سولفید هیدروژن را تولید می کند که بویی تند و زننده دارد. بهترین راه برای شناخت و مطالعه ساختارهای مختلف این ترکیب، استفاده از طیف سنجی اشعه ایکس است. جالب است بدانید سولفور با سایر عناصر ترکیب می شود و نمک های معدنی متنوعی را تولید می کند؛ سولفید جیوه، سولفید مس، دی سولفید کربن، سولفید نقره و ...، مثال هایی از این نمک ها می باشند.

  آیا گوگرد در جذب عناصر مغذی خاک توسط گیاهان نقش دارد؟

  آیا گوگرد در جذب عناصر مغذی خاک توسط گیاهان نقش دارد؟

  بافت خاک و میزان عناصر مغذی در خاک ها با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی، تغییر می کند. بررسی برخی از خاک ها از نظر مواد مغذی نشان داده است که علی رغم اینکه مقادیر قابل توجهی از این عناصر نظیر [(a)|گوگرد|/گوگرد] در خاک وجود دارند، در عمل از دسترس گیاهان خارج هستند؛ میزان PH خاک، ساختار مولکولی این عناصر و حضور سایر ترکیبات آلی یا معدنی، همه عواملی هستند که دسترسی گیاه به [(a)|گوگرد|/گوگرد] و سایر عناصر مغذی را تحت تأثیر قرار می دهند.

  کاربرد گوگرد در تولید کود کشاورزی

  کاربرد گوگرد در تولید کود کشاورزی

  [(a)|گوگرد|/گوگرد]،یک ترکیب شیمیایی غیر فلزی است که معمولاً به شکل عنصری، در حالت جامد پودری یا کلوخه و به رنگ زرد در طبیعت یافت می شود. عنصر گوگرد یکی از ترکیبات حیاتی و ضروری در صنایع مختلف است که از نظر اقتصادی، ارزش و اهمیت زیادی برای کشورها دارد.

  کاربرد گوگرد در تولید رنگ های صنعتی

  کاربرد گوگرد در تولید رنگ های صنعتی

  رنگدانه های گوگردی در صنایع رنگسازی به دو دسته رنگ های سولفور سفید و سیاه دسته بندی می شوند. البته عنصر گوگرد، خود دارای رنگ زرد است.

  کاربرد گوگرد در لاستیک سازی

  کاربرد گوگرد در لاستیک سازی

  نوع گوگرد معدنی که در این فرآیند برای تولید لاستیک به کار می رود دارای ساختار هشت وجهی است که به نام اکتا سولفور شناخته می شود.

پرکلرین,  تری پلی فسفات سدیم,  سولفات روی,  سولفات آهن,  اسید سولفوریک,  آب اکسیژنه,  کربنات سدیم,  سیلیکاژل سفید,  اسید استیک,  آهک هیدراته,  اکسید آهن,  سیلیکاژل نارنجی,  سیلیکاژل آبی,  سولفور سدیم,  کربنات سدیم سنگین,  اسید فسفریک خوراکی,  فروش اسید سولفوریک,  اسید سیتریک,  بوراکس,  اسید کلریدریک,  اسید فسفریک,  سولفات مس,  کربنات سدیم سبک,  گوگرد,  آهک,  سود پرک,  آب اکسیژنه ترک,  بوراکس,  آب ژاول,  سیلیکاژل,  قیمت سود پرک,  پلی آلومینیوم کلراید,  اسید بوریک,  سولفات آلومینیوم,  تولید کننده سود پرک,  جوهر نمک,  هیپوکلریت کلسیم,  اکسید آهن قرمز,  هیدروکسید سدیم,  اسید نیتریک, 

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643