گوگرد

گوگرد، یکی از عناصر مغذی در خاک های کشاورزی است که نقش مهمی در رشد گیاهان ایفا می کند. میزان گوگرد مورد نیاز برای رشد یک گیاه خاص یا دانه ها با توجه به نوع گیاه و گونه آن، متغیر است. برخی دیگر از ترکیبات آلی و معدنی نیز در خاک وجود دارند که بر عملکرد گوگرد تأثیر می گذارند.

 • گوگرد

  گوگرد

  گوگرد با گاز هیدروژن ترکیب می شود و ترکیب شیمیایی سولفید هیدروژن را تولید می کند که بویی تند و زننده دارد. بهترین راه برای شناخت و مطالعه ساختارهای مختلف این ترکیب، استفاده از طیف سنجی اشعه ایکس است. جالب است بدانید سولفور با سایر عناصر ترکیب می شود و نمک های معدنی متنوعی را تولید می کند؛ سولفید جیوه، سولفید مس، دی سولفید کربن، سولفید نقره و ...، مثال هایی از این نمک ها می باشند.

  آیا گوگرد در جذب عناصر مغذی خاک توسط گیاهان نقش دارد؟

  آیا گوگرد در جذب عناصر مغذی خاک توسط گیاهان نقش دارد؟

  بافت خاک و میزان عناصر مغذی در خاک ها با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی، تغییر می کند. بررسی برخی از خاک ها از نظر مواد مغذی نشان داده است که علی رغم اینکه مقادیر قابل توجهی از این عناصر نظیر گوگرد در خاک وجود دارند، در عمل از دسترس گیاهان خارج هستند؛ میزان PH خاک، ساختار مولکولی این عناصر و حضور سایر ترکیبات آلی یا معدنی، همه عواملی هستند که دسترسی گیاه به گوگرد و سایر عناصر مغذی را تحت تأثیر قرار می دهند.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 02188642911 09120379874

89771643