سیلیکاژل سفید

سیلیکاژل سفید، ماده با قابلیت جذب رطوبت و بر پایه سیلیس می باشد. این ترکیب فوق العاده برای جذب رطوبت محیط در صنایع مختلف به کار می رود. گرانول های سفید سیلیکاژل در اندازه های متنوع در بازار بسته بندی می شوند. بسته های حاوی این ترکیب جامد در مجاورت قطعات حساس الکترونیکی و ... قرار داده می شوند تا آن ها را در برابر اثرات مضر رطوبت محافظت کنند.

سیلیکاژل در محافظت از کالاها در برابر رطوبت بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد ، که می تواند رشد قالب ، فساد و خوردگی را تقویت کند. دی اکسید سیلیکون ماده اصلی سیلیکاژل است که به صورت دانه ای می باشد. به عنوان یک ماده خشک کن ، سیلیکاژل به مولکول های آب میل بسیار قوی دارد. سیلیکاژل برای مقاصد مختلف در بسته ها یا فله های بزرگ موجود است.

ضدعفونی کننده سیلیکاژل سفید

سیلیکاژل سفید یک سیلیکاژل بدون نشانگر است. رنگ کریستالهای سفید ژل سیلیکا وقتی به اندازه رطوبت جذب می شود به رنگ شیری یا مبهم تبدیل می شود. این نشان می دهد که اکنون ژل سیلیس نیاز به تعویض یا بازسازی دارد. پس از فرآیند احیا ، دوباره به رنگ سفید شفاف اصلی خود می رسد.

سیلیکاژل سفید به شکل بلوری یک جاذب فعال است که می تواند رطوبت ناشی از گازها و مایعات را جذب کند. این نوع سیلیکاژل به صورت دانه ای در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد که در آنجا نیاز به خشک کن یا جاذب با ظرفیت جذب رطوبت بالا وجود دارد. سیلیکاژل سفید محلول کنترل رطوبت غیر سمی و غیر خورنده را ارائه می دهد که می تواند برای محافظت و حفظ محصولات با اثربخشی بسیار بالا مورد استفاده قرار گیرد.

هر محصولی که با رطوبت زیاد مانند چرم ، ویتامین ها و کالاهای الکتریکی آسیب ببیند درون بسته بندی خود حاوی سیلیکاژل سفید می باشند. فرآیندهای خشک کردن مانند حفظ گل یا نگهداری بذر نیز ممکن است شامل خشک شدن با سیلیکاژل سفید باشد.

سیلیکاژل سفید نشانگر ژل سیلیس است. این بدان معنی است که ژل سیلیس رطوبت را جذب می کند و باعث تغییر رنگ نمی شود. سیلیکاژل سفید بیشتر برای حفظ مواد و برای کاهش رطوبت برای موادی که در انبار هستند استفاده می شود. سیلیکاژل سفید نوع ژلی است که در بسته های کوچکی که هنگام خرید محصولات خاص پیدا می کنید ، می باشد.

خشک کن سیلیکاژل سفید (دانه ای)

سیلیکاژل سفید: یک جاذب فعال شده است که در اندازه های زیادی برای استفاده در کاربردهای مختلف صنعتی تولید می شود. سیلیکاژل سفید باعث خوردگی سایر مواد نمی شود ، بو و مزه ندارد و غیر سمی است و از نظر شیمیایی غیر واکنشی است. سطح داخلی آن بسیار بزرگ است و باعث می شود رطوبت زیادی جذب کند. فرآیند جذب هیچ گونه واکنشی را ایجاد نمی کند و هیچگونه واکنش شیمیایی نیز رخ نمی دهد. از نظر شکل و اندازه تغییر نمی کند ، با وجود این که تمام آب موجود در محیط را جذب می کند ، همچنان روان و خشک خواهد بود.

سیلیکاژل سفید ترجیح می دهد که تقریباً نسبت به هر ماده دیگری جذب آب شود. با این حال ، می توان از آن برای جذب C12 ، CO2 ، هیدروکربن های حاوی بنزین ، HC1 ، گوگرد و ترکیبات ازت و سایر مواد نیز استفاده کرد. سیلیکاژل سفید دانه ای ، در بسیاری از مواقع که در آن نیاز به یک ماده خشک کن با ظرفیت بالای جذب رطوبت وجود دارد ، استفاده می شود.

سیلیکاژل سفید می تواند به میزان قابل توجهی HC1 ، C12 ، CO2 ، آب را جذب کند. با توجه به اینکه فرم و اندازه سیلیکاژل سفید بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد حفظ می شود و در حضور سایر مواد شیمیایی واکنش نشان نمی دهد به همین دلایل ، بسته های سیلیکاژل سفید دانه ای ، می توانند با مهار رشد قالب از جلوگیری از آسیب به کالاها مورد استقاده قرار گیرند.

از سیلیکاژل سفید برای جذب رطوبت در محصولات بسته بندی شده اعم از دارو گرفته تا لوازم الکترونیکی استفاده می شود. بسته های سیلیکاژل سفید همچنین برای خشک کردن هوا در گردش هوا از طریق سیستم های هوای فشرده استفاده می شود. هنگامی که هوای فشرده شده از طریق بسته ای از سیلیکاژل سفید عبور می کند ، رطوبت در سیستم خارج می شود و از ریزش آن جلوگیری می کند. سیلیکاژل سفید می تواند در لوکوموتیو های راه آهن به همان روشی که در محیط های صنعتی استفاده می شود ، استفاده شود. در عین حال ، فرستنده های ماهواره ای و رادیویی که در فرکانس های بالا کار می کنند ، غالباً به یک جاذب رطوبت و یک سیستم هوای فشرده شده نیاز دارند تا سیگنال را از تخریب باز دارد.

یکی دیگر از کاربردهای متداول برای خشک کن سیلیکاژل سفید به عنوان ماده نگهدارنده در مجموعه موزه ها و کتابخانه ها است. بسته های سیلیکاژل سفید با از بین بردن رطوبت هوا ، تمامیت مواردی را که این موسسات در آن ذخیره می کنند ، حفظ می کنند. برخی از این موارد بسیار قدیمی هستند و برای جلوگیری از آسیب دیدن باید در محیط هایی با رطوبت نگهداری شوند.

مزایا سیلیکاژل سفید

جذب رطوبت مؤثر

دوام و پایداری بالا سیلیکاژل سفید

حداکثر خشک کردن ژل سیلیکا

سیلیکاژل سفید به عنوان ماده نگهدارنده عمل می کند

با سایر مواد واکنش نشان نمی دهد

 • کاربرد سیلیکاژل در فرآورده های گوشتی

  کاربرد سیلیکاژل در فرآورده های گوشتی

  جلوگیری از فاسد شدن گوشت با استفاده از [(a)|سیلیکاژل|/فروش-سیلیکاژل-نارنجی]

  سیلیکاژل سفید

  سیلیکاژل سفید

  [(a)|سیلیکاژل سفید|/سیلیکاژل-سفید]، ماده ای شیمیایی به شکل گرانول یا دانه های ریز است که حاوی درصد بسیار بالایی رطوبت است؛ میزان نسبی که برای رطوبت این ترکیب گزارش شده است برابر با 50% می باشد. اهمیت [(a)|سیلیکاژل سفید|/سیلیکاژل-سفید] در جذب فوق العاده سریع رطوبت موجود در هوا یا محیط اطراف است. رطوبت و بخار آب به داخل خلل و فرج سیلیکاژل نفوذ می کند، در این حالت هیچ واکنش شیمیایی میان مولکول های آب و سیلیکا انجام نمی شود.

  کاربرد رطوبت زداهای الکتریکی در مقابل سیلیکاژل سفید

  کاربرد رطوبت زداهای الکتریکی در مقابل سیلیکاژل سفید

  در حال حاضر ترکیبات و مواد زیادی برای جذب رطوبت محیط مورد استفاده قرار می گیرند. حجم زیادی از ترکیباتی نظیر [(a)|سیلیکاژل سفید|/سیلیکاژل-سفید] هم در مواد خانگی و هم در صنایع کاربرد دارند. در این مطلب قصد داریم از نگاه دیگری به مسأله جذب رطوبت محیط بپردازیم. علاوه بر سیلیکاژل و برخی دیگر از جاذب ها که موادی خنثی هستند و بر اساس خواص فیزیکی، رطوبت محیط را جذب می کنند، روش های دیگری مبتنی بر جریان برق نیز برای این منظور استفاده می شوند. در ادامه به هر یک از این مباحث می پردازیم.

  کاربرد سیلیکاژل سفید در صنایع نظامی و هوا نوردی

  کاربرد سیلیکاژل سفید در صنایع نظامی و هوا نوردی

  تجهیزات نظامی و هوا نوردی به دلیل حساسیت بالا باید در دقیق و کنترل شده‌ای نگه داری شوند.

پرکلرین,  تری پلی فسفات سدیم,  سولفات روی,  سولفات آهن,  اسید سولفوریک,  آب اکسیژنه,  کربنات سدیم,  سیلیکاژل سفید,  اسید استیک,  آهک هیدراته,  اکسید آهن,  سیلیکاژل نارنجی,  سیلیکاژل آبی,  سولفور سدیم,  کربنات سدیم سنگین,  اسید فسفریک خوراکی,  فروش اسید سولفوریک,  اسید سیتریک,  بوراکس,  اسید کلریدریک,  اسید فسفریک,  سولفات مس,  کربنات سدیم سبک,  گوگرد,  آهک,  آب اکسیژنه ترک,  بوراکس,  آب ژاول,  سیلیکاژل,  قیمت سود پرک,  پلی آلومینیوم کلراید,  اسید بوریک,  سولفات آلومینیوم,  تولید کننده سود پرک,  جوهر نمک,  هیپوکلریت کلسیم,  اکسید آهن قرمز,  هیدروکسید سدیم,  اسید نیتریک, 

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643