کاربرد سیلیکاژل نارنجی در حمل و نقل کالا

صنعت حمل و نقل کالا، بخصوص در اسکله ها و بنادر یکی از صنایع بسیار مهم با درجه اهمیت بالا در جهان به شمار می رود. همانطور که می دانید صادرات و واردات کالا یکی از منابع درآمدزایی برای هر کشور محسوب می شوند و از این طریق، انواع کالا در جهان با کشتی های باربری منتقل می گردد. آنچه مهم است اینکه کالاهای بسته بندی شده باید به سلامت به مقصد برسند بدون آنکه کوچک ترین نقصی برای آن ها رخ دهد. گرانول های سیلیکاژل نارنجی نیز دقیقاً به همین هدف مورد استفاده قرار می گیرند. برای آشنایی با این کاربرد بسیار مهم، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.اهمیت استفاده از سیلیکاژل نارنجی در کانتینرهای حمل کالا

سیلیکاژل نارنجی ، عامل جذب رطوبت محیط است؛ بنابراین اهمیت استفاده از این ماده در کانتینرهای کالا در صنایع حمل و نقل و کشتیرانی را باید در "رطوبت" جستجو کرد! رطوبت محیط، اثرات بسیار نامطلوبی بر روی کالاهای مختلف، به ویژه آن هایی که از طریق دریاها و اقیانوس ها حمل می شوند می گذارد؛ خسارت هایی که به کالاها وارد می شود، سالانه میلیون ها دلار را به صاحبان کالا تحمیل می نماید. اگر ماده یا محصولی که به شدت در برابر رطوبت، تخریب می شود بدون محافظت، در مسافت های طولانی حمل گردد، بدون تردید، قسمت زیادی از آن آسیب خواهد دید.

نمونه ای از مهم ترین محصولاتی که باید از سیلیکاژل نارنجی برای محافظت از آن ها در برابر رطوبت استفاده کرد عبارتند از: قطعات الکترونیکی، رساناها نیمه رساناها، مواد غذایی و ماشین آلات صنعتی. در این حالت، بسته های حاوی گرانول های سیلیکاژل نارنجی درون بسته بندی های حاوی قطعات حساس قرار داده می شوند تا بتوانند به طرز مؤثری رطوبت محیط را جذب کنند.

ویژگی بسته های حاوی گرانول های سیلیکاژل نارنجی

بسته بندی های سیلیکاژل نارنجی ، بهترین راهکار برای محافظت مواد غذایی و سایر محصولات داخلی کانتینرها در برابر رطوبت، بو و مواد شیمیایی هستند. به طور معمول، اندازه بسته ها در حدود 5/5 تا 2640 گرم می باشد؛ مقدار سیلیکاژل موجود در بسته بندی های گرانول های جاذب به نوع کاربرد آن ها بستگی دارد. علاوه بر سیلیکاژل، سایر مواد جاذب نیز در صنایع حمل و نقل به کار می روند؛ کربن فعال، خاک بنتونیت و یا مخلوطی از این دو ماده با گرانول سیلیکاژل نارنجی، نمونه ای از این کاربردها می باشند. بسته های حاوی سیلیکاژل نارنجی برای جذب رطوبت، بسته های خاک بنتونیت برای کنترل رطوبت، بسته های کربن فعال برای حذف بو و مخلوطی از این مواد برای کنترل بو و رطوبت یا اثرات مواد شیمیایی به کار می روند. میزان هر یک از این مواد در بسته بندی ها به نوع محصول و یا مسافت حمل بستگی دارد.

مقدار مناسب سیلیکاژل نارنجی برای بسته بندی های کالا

یک محاسبه ساده، میزان دقیق مورد نیاز سیلیکاژل نارنجی را برای هر کانتینر تعیین می کند؛ برای این کار به ابعاد کانتینر و حجم حدودی آن نیاز است. کارشناسان حرفه ای که در این زمینه فعالیت دارند می توانند شما را راهنمایی کنند. برای روشن شدن این مطلب، چند مثال ساده برای شما بیان می کنیم.

اگر حجم یک کانتینر 1000 سانتی متر مکعب باشد، به 1 گرم سیلیکاژل نارنجی برای جذب رطوبت نیاز است؛ این مقادیر به ترتیب افزایش می یابد؛ به طور نمونه اگر حجم یک کانتینر در حدود 5/10 لیتر باشد، 10 گرم سیلیکاژل کافی است؛ برای یک کانتینر با حجم حدود 205 لیتر، 200 گرم جاذب مورد نیاز است و ... . اگر یک متر مکعب فضا در اختیار داشته باشید، 1 کیلوگرم سیلیکاژل نارنجی باید برای جذب رطوبت محیط مصرف کنید.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643