سیلیکاژل نارنجی

سیلیکاژل نارنجی ، یک ترکیب فوق العاده و منحصر به فرد در جذب رطوبت است. گرانول های شفاف و نارنجی رنگ این ماده دارای ظرفیت جذب رطوبت بسیار بالا در دماهای حدود 65 درجه سانتی گراد می باشد. ابعاد دانه های این ترکیب در حدود 2 تا 5 میلی متر است. به طور کلی هرگاه صحبت از ترکیب سیلیکاژل نارنجی به میان می آید، در برخی از موارد، نام سیلیکاژل شناساگر برای آن مطرح می شود؛ این شناساگر در واقع محصول فرآوری دی اکسید سیلیسیوم معدنی است که به شکل گرانول های سیلیکاژل تبدیل شده اند.

زمانی که گرانول ها آب خود را از دست می دهند و خشک می شوند، به سیلیکاژل نارنجی / زرد تبدیل می شوند؛ اما زمانی که این گرانول ها میزان رطوبت در حدود 15% وزن خود را جذب کنند، رنگ آن ها از زرد – نارنجی به سبز تغییر پیدا می کند. این تغییر رنگ در گرانول های سیلیکاژل نارنجی، نوعی مزیت کاربردی محسوب می شود، چرا با تغییر رنگ از نارنجی به سبز، می توان به خوبی متوجه شد که آیا در سیلیکاژل، رطوبت وجود دارد یا خیر.

نکاتی در مورد سیلیکاژل آبی و نارنجی

در سال 1998، اتحادیه اروپا استفاده از سیلیکاژل آبی را که حاوی ترکیب دی کلرید کبالت بود، ممنوع اعلام کرد زیرا کبالت، عنصری سمی است و برای انسان خطرناک است. ترکیب سیلیکاژل نارنجی توسط این اتحادیه تأیید شد و از آن برای شناساگر رطوبت استفاده می شود. از این ماده در صنایع مختلف به منظور جذب رطوبت و به عنوان خشک کننده استفاده می شود.

برای بازیافت گرانول های سیلیکاژل نارنجی و حذف رطوبت آن، کافی است ماده را در دمای حدود 65 درجه سانتی گراد حرارت دارد تا آب موجود در ساختار آن خارج شود. باید توجه کرد که دانه های شفاف این ترکیب هرگز برای مصارف غذایی یا افزودنی های مواد غذایی نباید به کار روند. همچنین استفاده از این ماده در صنایع داروسازی نیز مجاز نیست.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643