سیلیکاژل آلومینا

alomina.jpg alomina.jpg

نام:

سیلیکاژل آلومینا ,

توضیحات

جلوگیری از فاسد شدن گوشت با استفاده از سیلیکاژل

بسته بندی محصولات گوشتی بایستی محتوی سیلیکاژل باشند. در هنگام بسته بندی محصولات غذایی خصوصآ محصولاتی چون خشکبار، گوشت و غذاهای آماده می بایست از سیلیکاژل استفاده کرد.

استفاده از بسته های 1گرمی سیلیکاژل باعث افزایش عمر مفید محصول غذایی می گردد و از فساد آن نیز جلوگیری می نماید.

گوشت و یا محصولات فرآوری شده از گوشت بدلیل نحوه ی پروسه ی تولید و بسته بندی، بیشتر در معرض آلودگی و جذب اکسیژن هستند که این خود منجر به تسریع در فساد این محصولات می گردد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده ی امریکا، استفاده از رطوبت گیر در بسته بندی های کاغذی فراورده های گوشتی را ملزوم میداند.طبق آزمایشات انجام شده سیلیکاژل از رشد میکروارگانیسم ها و قارچ های مضر و در نتیجه فساد زود هنگام فرآورده های گوشتی جلوگیری می نماید. سیلیکاژل سطح اکسیژن داخل بسته بندی را به صفر می رساند، این کمبود اکسیژن باعث تازه ماندن گوشت می گردد. این گوشت تازه گاو است که برای مصرف کنندگان و در نتیجه برای تولید کنندگان، عمر مفید طولانی تری را فراهم می نماید.

استفاده از سیلیکاژل در فرآورده های گوشتی باعث موارد زیر می شود:

- جلوگیری از رشد باکتری های عامل فساد و عوامل بیماری زا

- عدم نیاز به مواد افزودنی مانند دی اکسید گوگرد، BHT، BHA،

- کاهش لزوم استفاده از نگهدارنده

- جلوگیری از تغییر رنگ گوشت

- جلوگیری از ترشیدگی و تخریب روغن اشباع نشده و چربی ها

- جلوگیری از اکسیداسیون چاشنی ها و ادویه جات

- جلوگیری از اکسیداسیون ویتامین C، E و A

- جلوگیری از رشد کپک در پنیر و مواد لبنی

جذب کامل اکسیژن به هنگام نگهداری مواد غذایی کم آب برای مدت طولانی متفاوت می باشد، از بسته های 1گرمی سیلیکاژل به جهت نگهداری و بسته بندی مواد غذایی به ویژه گوشت گاو عاملی بسیار مهم می باشد. سیلیکاژل یا رطوبت گیر ها به همراه پودر آهن در بسته بندی های کوچک تولید می گردند. جنس این بسته بندی به اکسیژن و رطوبت اجازه ی ورود می دهد منتها از زنگ زدن آهن داخل بسته بندی جلوگیری می نماید. استفاده از بسته های 1گرمی رطوبت گیر (سیلیکاژل) در بسته های گوشت گاو از فساد آن جلوگیری می نماید.

اکسیداسیون دلیل اصلی فساد و زوال محصولات غذایی می باشد. از نشانه ای از اکسیداسیون می توان به رشد کپک، تغییر رنگ و تورم پس از بسته بندی اشاره نمود. اکسیژن نه تنها برای بقای انسان، بلکه برای حیات اکثر میکروارگانیسم ها نیز بسیار مهم و ضرری است. لذا، اکسیژن موجود داخل بسته بندی محصولات غذایی منجر به از دست دادن کیفیت و ارزش محصول می گردد. از اینرو، از بین بردن اکسیژن داخل بسته بندی امری مهم جهت حفظ محتویات داخل بسته ها و همچنین افزایش عمر مفید طولانی و کیفیت محصول می باشد.

  • captcha

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 02188642911 09120379874

89771643