گوگرد

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی:

7704-34-9 ,

جرم حجمی:

mg/m3 ,

وابستگی غلظت:

N ,

gogerd.jpg gogerd.jpg

نام:

گوگرد ,

فرمول شیمیایی:

S ,

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی:

7704-34-9 ,

شماره استاندارد بین المللی:

SOD500 ,

جرم حجمی:

mg/m3 ,

وابستگی غلظت:

N ,

p to m:

1.31034 ,

HR:

3 ,

فشار بخار:

183.81 ,

چگالی نسبی:

2.07 ,

حالت در دمای 25 °C:

S ,

جرم مولی (گرم در مول):

32.06 ,

دمای ذوب (°C):

119 ,

دمای جوش (°C):

444.6 ,

توضیحات

گوگرد


گوگرد به وفور در طبیعت یافت می شود، اما نه در یک حالت خالص و آزاد، بلکه بصورت ترکیب با عناصر دیگر موجود می باشد. گوگرد عمدتا در لایه های بالایی سطح زمین یافت می شود. گوگرد عنصری بسیار مهم جهت تشکیل سولفات ها و سولفید ها می باشد. تشکیل سولفات ها و سولفید ها در در حضور گوگرد و یونهای محلول در آب به راحتی صورت می پذیرد. گوگرد جزء اصلی اتمسفر و گازهای موجود در هوا است. گوگرد همچنین یک عنصر ضروری موجود در تمامی موجودات زنده، مولکول های آلی و سوخت های فسیلی می باشد.


بعنوان یک ماده معدنی، گوگرد بصورت کریستالی و به رنگ زرد روشن است. گوگرد غالبا در نزدیکی دهانه آتشفشان ها یافت می شود. این عنصر در مقادیر کوچک در سولفات و سولفید مواد معدنی نیز موجود می باشد. بزرگترین ذخایر گوگرد معدنی در زیر سطح زمین موجود می باشد. دانشمندان معتقدند که گوگرد سنگ گچ و انیدریت -که خود حاصل عملکردهای باکتریایی می باشند- تولید می شود.

امروزه، گوگرد بعنوان یک محصول جانبی از پالایش سوخت های فسیلی مانند بنزین بدست می آید. این پالایش جهت جلوگیری از هدر رفتن ترکیبات حاوی گوگرد و رفتن آنها به ارتفاعات بالاتر صورت می پذیرد. عدم انجام این امر می تواند منجر به بارش باران اسیدی گردد.


گوگرد مصرف شده می تواند تحت متدی خاص موسوم به "فرایند پلیمرازیسیون" بازیافت و در تهیه پلاستیک استفاده شود. این پلاستیک به نوبه خود می تواند در دستگاه های تصویر برداری حرارتی و باتری های لیتیوم-سولفور استفاده شود.

مصارف آمونیاک:

• داروسازی

• لاستیک سازی

• کودهای کشاورزی

• ضد عفونی کردن

• سمپاشی درختان مو

• تهیه اسید سولفوریک

• تصفیه میکرو نشاسته

سولفور یا گوگرد یک عنصر شیمیایی با عدد اتمی 16 میباشد. با نماد S علامتگذاری میشود. یک عنصر غیر فلزی چند بنیادی است که بوفور یافت میشود.

گوگرد به فرم منفی بصورت کریستالهای جامد و به رنگ زرد روشن و یا قهوه ای مایل به زرد میباشد. ، به شکل اهرام چهارگوش، بیشتر به شکل انواع پودری با روکش زرد رنگ پیدا میشه. . سولفور به فرم منفی بیشتر تو سنگهای رسوبی پیدا میشه، که رسوبات بزرگی، اغلب به طور طبیعی بر اثر فعالیت موجودات زنده و بوسیله کاهش سولفاتها شکل میگیرن

در طبیعت به شکل عنصر خالص و سولفید و سولفات معدنی یافت میشود. آن هست یک عنصر لازم برای زندگی و به سه شکل آمینو اسید پیدا میشود: سیستئین، سیستین و متیونین و دو تا ویتامین: بیوتین و تیامین

مصارف تجاری آن بطور عمده کود ها میباشد ، اما بطور گسترده ای در باروت سیاه ، کبریت، حشره کش ها و قارچ کش ها استفاده میشود.

گوگرد بوفور در فرم منفی یافت میشود. از دوران باستان در مصر و چین و هند و یونان باستان استفاده میشده

  • captcha

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 02188642911 09120379874

89771643