گوگرد

گوگرد با گاز هیدروژن ترکیب می شود و ترکیب شیمیایی سولفید هیدروژن را تولید می کند که بویی تند و زننده دارد. بهترین راه برای شناخت و مطالعه ساختارهای مختلف این ترکیب، استفاده از طیف سنجی اشعه ایکس است. جالب است بدانید سولفور با سایر عناصر ترکیب می شود و نمک های معدنی متنوعی را تولید می کند؛ سولفید جیوه، سولفید مس، دی سولفید کربن، سولفید نقره و ...، مثال هایی از این نمک ها می باشند.

نکته جالب در مورد طرز قرار گرفتن اتم های گوگرد در کنار یکدیگر در مولکول این است که طبق مطالعاتی که روی این ترکیب انجام شده است، آرایش مولکولی با تعداد 8، 7، 6، 12 و 18 اتم S به شکل آلوتروپ برای این عنصر مشاهده شده است. این ماده برای تهیه تمام ترکیبات حاوی اتم S به کار می رود.

مهم ترین موارد کاربرد عنصر گوگرد

عنصر گوگرد و ترکیبات حاوی سولفور در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه بخش بزرگی از تولیدات جهان به فروش این ترکیب مهم اختصاص دارد. از این ماده برای تهیه انواع کودهای کشاورزی، تولید رنگ های صنعتی، صنعت لاستیک سازی، تولید مصالح ساختمانی نظیر بتن گوگردی، تنظیم کننده اسیدیته خاک کشاورزی و تولید سموم دفع آفات استفاده می شود. اهمیت زیادی که سولفور در صنایع مختلف دارد، میزان عرضه آن به بازار را افزایش داده است.

ترکیب گوگرد در بازار مواد شیمیایی معمولاً به شکل پودر زرد رنگ، کلوخه یا پودر میکرونیزه به فروش می رسد. قیمت پودر سولفور به عواملی همچون نوسانات قیمت جهانی، بسته بندی و وزن آن بستگی دارد.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643