کاربرد ترکیب شیمیایی پرکلرین در استخرها

هنگامی که صحبت از ترکیب " پرکلرین " به میان می آید، ذهن بسیاری از افراد به سمت ترکیبات کلردار معطوف می شود که برای ضد عفونی کردن آب استخر به کار می روند. اگر فصل تابستان باشد، شنا کردن در آب استخرها بسیار لذت بخش خواهد بود؛ به ویژه اگر آب استخرها، تمیز و سالم باشند، این لذت چند برابر نیز می باشد. ترکیب شیمیایی پرکلرین معمولاً به شکل گرانول ها یا قرص های جامد سفید رنگ به آب استخرها افزوده می شود. این ترکیب قادر است تمام جرم ها، آلودگی های آب، باکتری های مضر و میکروب هایی که ممکن است افراد را بیمار کنند، از بین می برد. هیپو کلریت کلسیم به عنوان یک ماده میکرب کش کارآمد در بسیاری از کشورهای جهان استفاده می شود.اهمیت استفاده از پرکلرین در آب استخرها


افزودن پرکلرین به آب استخرها از نظر تأمین سلامتی افرادی که برای شنا به این مکان ها مراجعه می کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد. توجه داشته باشید که آب معمولی که برای استخرها استفاده می شود ممکن است مقادیر قابل توجهی میکروب، آلودگی و موجودات ذره بینی وجود دارد که باعث بیماری هایی نظیر اسهال، عفونت تنفسی، گوارشی، بیماری های پوستی و زخم ها می شوند؛ پرکلرین به عنوان ماده گندزدای قوی می تواند تمام این عوامل بیماری زا را به طور کامل از بین ببرد.

لازم به ذکر است علاوه بر کاربردهای ضد عفونی کردن آب استخرها، ترکیب پرکلرین برای مبارزه با میکروب ها در برخی مواد غذایی نیز به کار می رود. این ترکیب نقش مهمی در حفظ و نگهداری مواد غذایی و افزایش ماندگاری آن ها دارد.

سالم سازی آب با استفاده از ترکیب پرکلرین


استفاده از ترکیب شیمیایی پرکلرین برای سالم سازی و ضد عفونی کردن آب تقریباً در تمام کشورهای جهان، گسترش یافته است. این ماده به ویژه برای مناطقی که با محدودیت تأمین آب آشامیدنی سالم مواجه هستند، کاربرد فراوانی دارد. در برخی از کشورها، در مناطقی که امکان لوله کشی آب و نصب مخازن ذخیره آب آشامیدنی وجود داشته باشد، مخازن مورد نیاز نصب می شوند و سپس مقادیر استاندارد از ترکیب پرکلرین به آب اضافه می گردد.

لوله های اصلی انتقال آب قابل شرب، مسیر امن و سالم را برای انتقال آب ضد عفونی شده فراهم می کنند. این روش آبرسانی به مناطق روستایی و کوهستانی در بیشتر کشورهای جهان در حال گسترش است. به این ترتیب، روستاهایی که امکان دسترسی به آب آشامیدنی ندارند می توانند از این روش، آب سالم دریافت کنند.

برخی از محققان عقیده دارند افرادی که در نزدیکی منبع آب طبیعی مانند آب های زیر زمینی، چشمه ها یا رودخانه ها زندگی می کنند می توانند حجم معینی آب را جمع آوری کرده و ترکیب پرکلرین را به آن اضافه کنند و از این طریق، میکروب های آن را از بین ببرند. این کار باعث می شود آب، سالم شود و برای نوشیدن آماده گردد. این روش می تواند خطر ابتلا به بیماری های ناشی از میکروب های آب را تا حد زیادی کاهش دهد.

فواید و مزیت های استفاده از پرکلرین

بررسی شیمی ترکیب هیپو کلریت کلسیم یا پرکلرین نشان می دهد افزودن مقادیر معینی از آن به آب، آلودگی ها و میکروب های بیماری زا را از بین می برد. تأمین آب آشامیدنی سالم و سالم سازی محیط استخرها با استفاده از ترکیب فوق میسر خواهد بود. بیش از 100 سال از زمانی که برای اولین بار از ترکیبات کلردار به عنوان گندزدا در آب استفاده شد، گذشته است؛ به تدریج و با بررسی ساختار ترکیبات کلردار، روش های مؤثری برای مقابله با چالش های قرن 21 ارائه شدند. تحقیقات نشان داده اند ترکیب دیگری که بتواند به اندازه پرکلرین و خانواده آن برای ضد عفونی کردن آب به کار رود، وجود ندارد.

سایر موارد کاربردی و مزیت های پرکلرین در حوزه انرژی، محیط زیست، سالم سازی آب و فاضلاب، تأمین سلامتی افراد، مزیت های اقتصادی و ... قابل بررسی هستند.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643