کاربرد اسید لاکتیک

اسید لاکتیک ماده شیمیایی است که جز خانواده کربوکسیلیک اسید ها می باشد. این ماده به صورت جامد، سفید رنگ و در حالت مایع بی رنگ می باشد. این اسید به دلیل سر نا قطبی کوچکی که دارد، تقریباً قطبی بوده و محلول در آب است. این اسید هم به صورت طبیعی طی فرآیند های بیوشیمیایی در بدن تولید می‌شود و هم به صورت مصنوعی در آزمایشگاه سنتز می‌گردد.

کاربردهای اسید لاکتیک

این اسید جز مواد شیمیایی با خطر بسیار کم است، که بیشتر برای نگهداری مواد غذایی از آن استفاده می‌شود. نوع عملکرد آن به صورت جلوگیری از فعالیت میکرو اورگانسیم ها می باشد نه از بین بردن آن‌ها. بنابراین در صورت رقت کم و یا شرایط نامطلوب احتمال فساد مواد غذایی وجود دارد. از اسید لاکتیک بیشتر برای جلوگیری از فساد سبزیجات و میوه استفاده می شود. در کنار فوایدی که از این اسید حاصل می شود، مضراتی نیز وجود دارد، که یکی از آن ها در صورت تجمع در بافت عضلانی به وجود می آید. تجمع اسید لاکتیک باعث بروز درد ها و گرفتگی های در عضلات بدن می شود.

اسید لاکتیک به صورت طبیعی در حین ورزش و در بدن ورزشکاران تولید می شود و تجمع آن باعث انقباض و درد شدید در ناحیه عضله می گردد. در این حالت حرکت کردن سخت شده و فرد نمی تواند ناحیه مورد نظر را به راحتی حرکت دهد. این حالت در اثر تخمیر گلوگوز و فرآیند های بیوشیمیایی در بدن رخ می دهد. میزان اسید در صورت کمبود اکسیژن در بدن ورزشکاران بیشتر شده و با افزایش حجم خون در عضله، شاهد تورم عضله خواهیم بود.

از دیگر کاربرد های استفاده از اسید لاکتیک، تخمیر لاکتوز در شیر می باشد. این فرآیند در صنعت برای پنیر سازی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین بر اثر فرآیند تولید گاز در هنگام استفاده از این اسید، از آن در نوشابه های غیر الکلی نیز استفاده می گردد.

اسید لاکتیک به صورت عمده در صنعت دباغی چرم، رنگرزی پارچه برای ثبات رنگ و جلوگیری از ایجاد ضایعات در پارچه و چرم مورد استفاده قرار می گیرد و در صنعت دارو سازی و غذا هم به عنوان ماده اولیه و هم به عنوان نگه‌دارنده مصرف می شود. همچنین گستره استفاده از این اسید باارزش تا فرآیند ساخت پلاستیک ها و حلال ها نیز گسترش یافته است.

نقش اسید لاکتیک در رژیم غذایی

این اسید به دلیل قدرت اختلاط بالا در آب، در بسیاری از فرآیند ها بیوشیمیایی بدن شرکت کرده و باعث افزایش جذب غذا در بدن، کنترل عفونت های روده ای، برای اشخاصی که نمی توانند لبنیات مصرف کنند ( اسید لاکتیک باعث هضم بهتر لاکتوز در بدن می شود )، کنترل میزان کلسترول خون، پیشگیری از انواع سرطان ها و... می گردد. این ماده به دلیل خاصیت ضد باکتریایی که از خود نشان می دهد می تواند در فرایند نگهداری طولانی مدت مواد غذایی استفاده شود.

مسمومیتت با اسید لاکتیک

مسمومیت با این اسید ضعیف هم می تواند به صورت خوراکی باشد و هم موضعی. قطعاً کسانی که از آن به عنوان درمان بیماری ها استفاده می نمایند، در صورت استفاده از دوز نامناسب دچار مسمومیت خواهند شد. لذا باید به این افراد به مقدار زیادی آب خوراند، به دلیل اختلاط بالای اسید لاکتیک در آب، این اسید می‌تواند از طریق کلیه دفع شود. بنابراین به ورزشکارانی که تمرینات سخت بی هوازی دارند توصیه می گردد برای جلوگیری از درد های عضلانی تا جای ممکن، آب بنوشند.

در صورت تماس موضعی با این اسید، آن ناحیه را با آب فراوان بشویید. اگر این ناحیه چشم ها می باشند، باید پس از شست و شو حتماً به پزشک مراجعه نمایید. درست است که این اسید ضعیف می باشد، اما آثار آن بر روی بافت های داخلی بدن و آن به صورت زیاد و در دراز مدت باعث تخریب آن ها می شود.

نحوه تولید اسید لاکتیک

اسید لاکتیک را می توان هم از طریق سنتز های آزمایشگاهی به دست آورد و هم از تخمیر گلوکوز که روش دوم به دلیل داشتن محصولات جانبی کمتر و هزینه پایین، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این اسید دارای دو ایزومر راست گرد و چپ گرد بوده که نوع چپ گرد آن در بدن جانوران تولید می شود. اما در حالت توزیع انبوه از هر دو ایزومر استفاده می شود.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643