کاربردهای شگفت انگیز از بسته های سیلیکاژل

کاربردهایی از بسته های سیلیکاژل که قطعاً شما را شگفت زده خواهد کرد

1-بسته سیلیکاژل، راهکاری ایده آل برای محافظت تلفن همراه از آسیب در اثر رطوبت

شاید بارها برای شما یا یکی از اطرافیانتان اتفاق افتاده باشد که به طور کاملاً ناگهانی، تلفن همراهتان به داخل ظرف آب یا محیط پر از آب سقوط کند! در اولین واکنش شاید این وضع بسیار نگران کننده به نظر آید؛ اما بسته های سیلیکاژل این مشکل را برطرف کرده اند.


اگر این اتفاق برای شما رخ داد، خونسردی خود را حفظ کنید؛ تلفن همراه را خشک کرده و سیم کارت آن را خارج نمایید؛ در ادامه، تمام تجهیزات را در مجاورت چند بسته کوچک حاوی دانه های سیلیکاژل قرار دهید تا این ترکیبات کار خود را آغاز کنند. چند روز بعد خواهید دید که تلفن همراه شما همانند روز اول، سالم خواهد بود.

2-بسته های سیلیکاژل، عکس ها را در برابر رطوبت محافظت می کنند

اگر به عکس ها و آلبوم های قدیمی سَری بزنید حتماً احساس می کنید عکس ها کمی مرطوب هستند و تغییر رنگ دادند؛ این اثرات به خاطر جذب رطوبت محیط توسط کاغذ عکس رخ می دهد. بسته های سیلیکاژل این مشکل را نیز رفع کرده اند. برای محافظت عکس های داخل آلبوم می توانید چند بسته کوچک سیلیکاژل را لابه لای صفحات آلبوم قرار دهید. این کار موجب می شود عکس های شما تا سال های طولانی سالم باقی بمانند.

3-بسته های سیلیکاژل، پرونده های مهم را از رطوبت محافظت می کند

اگر شما هم روزانه با حجم زیادی از پرونده ها و پوشه های کاغذی سروکار دارید، بهتر است برای محافظت آن ها در برابر اثرات مضر رطوبت محیط از بسته های سیلیکاژل استفاده کنید. برای این کار کافی است چند بسته کوچک از این ترکیب را داخل کشوی میز یا لابه لای پوشه ها قرار دهید، به این ترتیب کاغذهای شما همیشه ماندگار خواهند ماند.

4-بسته های سیلیکاژل، جاذب رطوبت انبار


اگر شما هم جزو افرادی هستید که تعدادی از وسایل و لوازم غیر ضروری خود را در گاراژ، انبار یا زیرزمین خانه نگهداری می کنید، حتماً به چند بسته از سیلیکاژل نیاز خواهید داشت. بی شک رطوبت این نوع محیط ها بسیار زیاد هستند و ممکن است به وسایل شما آسیب جدی وارد کنند. بسته های سیلیکاژل را در محیط انبار یا زیرزمین قرار دهید تا رطوبت اضافی را جذب کنند.

5-رفع بوی بد لباس با بسته های سیلیکاژل


لباس های چرک و کثیف اگر در یک سبد یا ظرف انباشته شوند پس از دو یا سه روز، بوی بسیار نامطبوعی پیدا می کنند که برای بسیاری افراد، آزاردهنده است. برای رهایی از این مشکل، کافی است یک بسته بزرگ از گرانول های سیلیکاژل را داخلی سبد لباس های چرک قرار دهید تا بوی بد و رطوبت محیط، جذب این گرانول ها شوند. ساده بود؟ نه؟ شما چطور فکر می کنید!؟

6-تهیه گل های خشک با سیلیکاژل

خشک کردن گل های کوچک و رنگارنگ، سرگرمی بسیاری از افراد است. ساخت انواع هنرهای دستی و کارهای خلاقانه با استفاده از انواع گل های خشک، جذاب و هیجان انگیز است اما به شرطی که رنگ گل ها در حین خشک شدن، ثابت باقی بماند! برای این کار باید چند بسته کوچک از سیلیکاژل را در لابه لای گل ها قرار دهید تا علاه بر اینکه رطوبت آن ها را جذب می کنند، رنگ اصلی گل ها را نیز ثابت نگه دارند! حتماً امتحان کنید؛ شگفت زده خواهید شد!

7-محافظت از وسایل شخصی در برابر رطوبت


بسته های سیلیکاژل برای محافظت برخی از وسایل و لوازم شخصی از اثرات رطوبت بسیار مناسب است؛ به طور مثال، یک بسته کوچک از این ماده را می توانید داخل کفش یا چکمه خود قرار دهید تا بو و رطوبت اضافی را جذب کند. علاوه بر این می توانید این گرانول ها را در کنار جواهرات و زیورآلات خود قرار داده تا رطوبت محیط را جذب کنند و جواهرات شما آسیب نبینند.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643