پلی آلومینیوم کلراید

پلی آلومینیوم کلراید (Poly Aluminum Chloride) یا در اصطلاح، PAC، پودر معدنی زرد رنگی است که در صنایع آب و فاضلاب، تصفیه خانه ها و سیستم های فاضلاب صنعتی کاربرد فرآوان دارد. این ماده جامد در دو گرید صنعتی و آزمایشگاهی به فروش می رسد و معمولاً دارای درصد خلوص 99% است. وزن مخصوص این ماده برابر با 19/1 و در صورت حل شدن در آب، PH آن در حدود 3/2 و 7/2 می باشد.

کاربرد اصلی پلی آلومینیوم کلراید در صنعت تصفیه آب و فاضلاب، استفاده به عنوان یک ماده انعقاد کننده و لخته ساز است. علاوه بر سولفات آلومینیوم، از این ماده برای لخته سازی و ته نشینی ذرات جامد معلق در تصفیه خانه ها استفاده می شود؛ این مولکول ها، ذرات معلق که می توانند از صافی عبور کنند را احاطه کرده و با افزایش اندازه آن ها موجب ته نشینی و در نهایت جداسازی از محلول می شوند. فرآیند لخته سازی با پلی آلومینیوم کلراید بسیار جذاب است؛ لایه های باردار الکتریکی در اطراف این ذرات به وجود می آیند و فرآیند جداسازی را سرعت می بخشند.

نکات کاربردی در مورد پلی آلومینیوم کلراید

طبق نتایج منابع شیمیایی، استفاده از پلی آلومینیوم کلراید در محلول های قلیایی با دمای پایین تر، نتایج بهتری را حاصل می کند. در هنگام کار با این نمک معدنی، از مخلوط کردن آن با سایر مواد جداً خودداری شود. این ماده یکی از ترکیباتی است که برای تهیه محلول های ان باید نسبت های دقیق و معینی از جامد زرد را توزین کرد، بنابراین بهتر است با مراجعه به منابع استاندارد تهیه محلول، از مقادیر آن مطمئن شد.

پودر زرد رنگ پلی آلومینیوم کلراید معمولاً در کیسه های 25 کیلوگرمی در بازار به فروش می رسند اما در صورتی که مشتری تقاضا کند، کیسه های 1 تنی با بسته بندی جامو بگ ارائه خواهد شد. بسته های حاوی این ماده باید در محل خشک و خنک نگهداری گردد. محلول حاصل از این ترکیب، خورنده است و بر روی سطوح فلزی، اثرات مخربی دارد.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643