پرکلرین|نیرو کلر

107_orig.jpg 107_orig.jpg
perkolorin-niroukolor1.jpg perkolorin-niroukolor1.jpg
perkolorin-niroukolor2.jpg perkolorin-niroukolor2.jpg

نام:

پرکلرین|نیرو کلر ,

توضیحات

هیپوکلریت کلسیم |پرکلرین|

شرح:هیپوکلریت کلسیم

نام علمی: هیپوکلریت کلسیم با فرمول Ca(Ocl)₂

نام صنعتی: پرکلرین

مشخصات فیزیکی:

شکل ظاهری: گرانول سفید

دمای تجزیه:100 درجه سانتیگراد

امکان حلالیت در آب: موجود

صنایع کاغذسازی

صنایع نساجی

تصفیه فاضلاب

تصفیه آب استخرها

تصفیه آب آشامیدنی

و دیگر صنایع مرتبط

این محصول از واکنش کلر و شیر آهک در مجاورت هیدروکسید سدیم و طی یک پروسه چند مرحله ای حاصل می گردد.پس از به دست آمدن دوغاب کلر آن را تصفیه و خشک نموده و نهایتا این محصول به صورت گرانول به دست می آید.

این ماده ضدباکتری،ضدبو،گندزدا،ضد قارچ و از مواد سفیدکننده می باشد.با توجه به خاصیت ناپایداری کلر این ماده باید همواره در ظروف در بسته و دور از نور خورشید نگه داری گردد.

این ماده نسبتا پایدار است و به نسبت هیپوکلریت سدیم از مقدار بیشتری کلر برخوردار می باشد. شکل ظاهری آن سفید جامد است هرچند که معمولا در مقیاس صنعتی زرد است.به شدت بوی کلر می دهد و در هوای مرطوب به آهستگی تجزیه می گردد و در دو حالت موجود است:خشک و هیدراته

این ماده به طور گسترده برای پاکسازی استخرها و ضدعفونی کردن آب آشامیدنی به کار می رود.به طور کلی شکل تجاری این ماده با خلوص 68 درصد در بازار موجود است که درصد مواد دیگر در آن بر اساس نیاز مصرف کننده متغییر است.به طور مثال در یک استخر این ماده با تثبیت کننده اسید سیانوریک و مواد پیشگیری کننده حساسیت پوستی مخلوط می گردد تا از آزاد شدن گاز کلر در برابر اشعه ماورابنفش و سخت شدن کلسیم جلوگیری به عمل آورد.این ماده همچنین در آشپزخانه ها و مکانهای عمومی جهت ضدعفونی و گندزدایی به کار می رود.از موارد دیگر استفاده آن میتوان از تمیز کننده سرویس های بهداشتی و حمام ها نام برد این ماده یک اکسید کننده ست و به همین دلیل در شیمی آلی مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین برای تولید کلروفرم طی واکنش هالوفرم به کار می رود.

یکی دیگر از مصارف استفاده هیپوکلریت کلسیم برای ضدعفونی کردن آب است که البته راه آسانی نیست.یک کیسه کوچک از این ماده که در تمام فروشگاه های لوازم استخر یافت می شود قادر است تا برای ضدعفونی کردن 10000 گالن آب استفاده شود.این مقدار آب معادل مصرف یک خانواده چهار نفره است در صورتی که در هر روز هر نفر یک گالن را مصرف نماید.

• مصارف پرکلرین :

- تصفیه آبهای آشامیدنی

- تصفیه فاضلاب

- تصفیه آب استخرها

- صنایع کاغذ سازی

- صنایع نساجی

- و سایر صنایع وابسته

• خواص فیزیکی

- شکل ظاهری: گرانول سفید رنگ

- دمای تجزیه: 100₀ C

- وزن مخصوص: 2.35 (at 4₀C)

- قابلیت انحلال در آب: محلول در آب است

- بسته بندی: بشکه های پلاستیکی 45 کیلو گرمی

  • captcha

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 02188642911 09120379874

89771643