آهک-هیدراته-هیدروکسیدکلسیم

سولفات مس

[(a)|سولفات مس|/سولفات-مس-CuSo4] یا کوپریک سولفات یک ترکیب شیمیایی جامد به رنگ آبی است که درخشندگی ویژه ای دارد. در ساختار مولکولی این ترکیب، تعدادی مولکول آب قرار گرفته که تعداد آن ها از 0 تا 5 متغیر است. پنتاهیدرات، نام [(a)|سولفات مس|/سولفات-مس-CuSo4] با تعداد 5 مولکول آب است. پنتا هیدرات یا رایج ترین نمک یافت شده، به رنگ آبی روشن وجود دارد. این عنصر در اثر واکنش گرماده در آب حل شده تا به یک محلول تبدیل شود که شکل هندسی مولکولی 8 وجهی دارد. ساختار جامد پنتا هیدرات، ساختار پلیمری را نشان می دهد که در آن مس نیز 8 وجهی است و توسط 4 لیگاند احاطه شده است.

کاربرد اسید لاکتیک

اسید لاکتیک ماده شیمیایی است که جز خانواده کربوکسیلیک اسید ها می باشد. این ماده به صورت جامد، سفید رنگ و در حالت مایع بی رنگ می باشد. این اسید به دلیل سر نا قطبی کوچکی که دارد، تقریباً قطبی بوده و محلول در آب است. این اسید هم به صورت طبیعی طی فرآیند های بیوشیمیایی در بدن تولید می‌شود و هم به صورت مصنوعی در آزمایشگاه سنتز می‌گردد.

متا بی سولفید سدیم چه ماده‌ای است؟

متا بی سولفید سدیم یا سدیم متا بی سولفید، به نام‌های دیگری نیز شناخته می‌شود. این نام‌ها عبارت‌اند از سدیم دی سولفیت و پیروسولفایت. این ماده اولين بار به‌عنوان نگه‌دارنده گوشت، در سال هزارو هشتصد و سیزده در آمريكا مورداستفاده قرار گرفت. در ایران اما برای جلوگیری از کپک زدن آب‌لیمو استفاده می‌شود.

کاربردهای جالب و شنیدنی از سولفات مس در صنایع

1
2
3

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643