خواص فیزیکی و شیمیایی تری پلی فسفات سديم

از تری پلی فسفات سديم (STPP) برای از بین بردن سختی آب استفاده می شود؛ آب سخت حاوی اتم های منیزیم و کلسیم است که این یون ها باعث رسوب کردن مواد شوینده و عدم تولید کف می شوند؛ یون سدیم موجود در ساختار ترکیب STPP می تواند یون های آب سخت را جذب کرده و آن را برطرف نماید. این ماده در آب به طور کامل حل می شود به همین دلیل از آن برای تولید پودر شوینده استفاده می گردد. تری سدیم فسفات، تترا سدیم پیروفسفات، سدیم هگزا متا فسفات و پنتا پتاسیم تری فسفات، نمک های متداول ترکیب STPP هستند.

کاربرد تری پلی فسفات سدیم در نگهداری گوشت قرمز

ترکیبات فسفات نظیر تری پلی فسفات سدیم، سدیم هگزا متا فسفات و تترا سدیم پیرو فسفات، از جمله ترکیباتی هستند که به عنوان افزودنی های مواد غذایی به شمار می روند. در برخی از صنایع، هر یک از ترکیبات فوق به تنهایی در فرآوری محصولات به کار می روند و در برخی دیگر از صنایع تولیدی، ترکیبی از دو یا چند افزودنی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی، افزودنی های گوشت و سایر مواد غذایی بسته بندی شده، با هدف ایجاد طعم، رنگ و ماندگاری بیشتر در محصولات غذایی به کار می روند.

کاربرد آب ژاول در تولید مواد بهداشتی و شوینده ها

آب ژاول، یکی از ترکیبات ضد عفونی کننده و تمیز کننده صنعتی است که معمولاً با نام متداول هیپوکلریت سدیم شناخته می شود. این ماده در غلظت های مختلف برای تولید مواد شوینده و بهداشتی به کار می رود. البته این ترکیب شیمیایی به حالت مایع با بویی تند و زننده بوده و خود به تنهایی برای تمیز کردن و جرم زدایی از سطوح مختلف به کار می رود.

کاربرد بوراکس در تولید شوینده ها

بوراکس دارای خاصیت ضد قارچی است؛ قارچ ها یا موجودات ذره بینی که در محیط مرطوب و در میان بافت لباس ها رشد می کنند موجب ایجاد بوی زننده در آن ها می شوند؛

1
2
3

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 02188642911 09120379874

89771643