بوراکس دکا


کاربردها و مزایا بوراکس دکا


1- صابون و شوینده ها

بوراکس دکا در بسیاری از محصولات شوینده برای جلوگیری از اسیدیته بالای محلولها، افزایش سرعت امولسیون روغنها استفاده می گردد و همچنین دارای خاصیتی مشابه سودسوز آور منتها در درجه های کمتر می باشد. بوراکس دکا آبدار جهت زدودن آلودگی در یک پروسه صنعتی به ترکیبات صابون اضافه می شود.

2- محصولات مراقبت شخصی

بوراکس دکا آبدار در بسیاری از لوازم آرایشی، بهداشتی و دارویی استفاده می شود. در ترکیبات شیمیایی محصولات مذکور، بوراکس دکا به عنوان یک عامل متصل کننده استفاده می گردد. هم چنین بوراکس بعنوان یک ماده ی اولیه در انواع لوسیون و کرمها استفاده می گردد.

3- شار(گداختگی) نواع فلزات

بوراکس دکا به جهت قابلیت بالای خود در حل کردن اکسیدهای فلزی در بازیافت انواع فلزات اوراقی و یا نیم سوخته از جمله برنج، مس، سرب و روی کاربرد بسزایی دارد.

کاربرد بوراکس دکا در صنعت فولاد به عنوان پوششی جهت جلوگیری از اکسیداسیون در سطح شمشهای مذاب است. این محصول در جوشکاری و لحیم کاری سطوح فلزی را ، را پوشش می دهد.

همچنین به عنوان یک حلال و ضدعفونی کننده عمل می نماید.

4- ضد زنگ

از بوراکس دکا در بسیاری از سیستم های آبی به جهت ممانعت از خوردگی فلزات منقوش در آن استفاده می گردد. این محصول جهت محافظت فلزات آهنی در برابر اکسیداسیون استفاده می گردد. بوراکس دکا کاربرد بالایی در فرمولاسیون مایع خنک کننده مورد استفاده در انوع خودروها و موتورها داشته; همچنین در فرمولاسیون محصولات شیمیایی گندزدا در تصفیه آب استفاده می گردد.

حلالیت بالا از بوراکس در اتیلن گلیکول باعث اسفاده ازین محصول در فرمولاسیون ضد یخ ماشین گردیده است. بوراکس دکا جهت خنثی نمودن اسیدیته ناشی از تجزیه اتیلن گلیکول شده و میزان اکسیداسیون در سطح فلز را به حداقل می رساند.

امروزه حلالهای مایع حاوی بوراکس دکا جایگزین مناسبی برای نمکهای کروماتی در ساخت راه آهن و موتورهای دیزلی هستند.

5- چسب

بوراکس دکا یکی از ترکیبات مورد استفاده در فرمول کاغذ راه راه و کاغذ مقوایی است. بوراکس دکا عاملی برای بهبود رویه و قدرت چسبندگی ترکیبات شیمیایی بواسطه ی اتصال عرضی گروه های هیدروکسیل می باشد.

6- طراحی سیم

بعنوان یک حامل و روان کننده بصورت پودری خشک است.

7- انواع فرآورده های نسوز

ترکیبات حاوی بوراکس دکا به عنوان تثبیت کننده و واحدهای چسبنده در محصولات شیمیایی استفاده می شود.

بوراکس دکا باعث فراهم آوردن دمایی متوسط قبل از شروع پروسه تولید شیشه و سرامیک می شود که در آن نقطه از دما ترکیب بورات تبخیر و از محیط حذف می شود.

8- کابردهای دیگر

بعنوان یک بازدارنده در محصولات سلولزی، یک بافر و کاتالیزور برای استفاده در رنگ های آلی، یک حامل برای علف کش ها، یک خنک کننده برای موتورهای دیزلی و یک بافر درفرآیندهای لاکی مورد استفاده قرار می گیرد.


خواص فیزیکی و شیمیایی


1- ثبات

بوراکس دکا تحت شرایط ذخیره سازی طبیعی پایدار است. بوراکس در یک محیط گرم و خشک آب تبلور خود را به آرامی از دست خواهد داد. در مقابل، قرار گرفتن در یک محیط مرطوب می تواند موجب تبلور مجدد شود، و در نتیجه هنگام ذخیره سازی برای حصول اطمینان از عدم آسیب خوردن محصول باید از نوسانات گسترده در درجه حرارت و رطوبت ممانعت نمود.


2- بافر

بوراکس هنگام حل شدن در آب باعث هیدرولیز و در نتیجه قلیایی شدن محیط آزمایش می شود. به این ترتیب بوراکس جهت خنثی کردن اسیدها مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیبات بوراکس با مواد قلیایی قوی (ترکیبات با pH پایین) باعث توازن PH محیط می شود. با توجه به موارد فوق الذکر می توان نتیجه گرفت بوراکس یک عامل بافری بسیار عالی می باشد.


جهت تهیه بوراکس و خرید آنلاین بوراکس از شرکت پترو کیمیای آکام، می توانید از طریق صفحه این محصول نیست به اینکه بوراکس را از کجا بخریم و همچنین قیمت خرید و فروش بوراکس اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 02188642911 09120379874

89771643