روش تهیه و تولید سولفات مس

سولفات مس II یا مس سولفات، یک نمک معدنی است که در گروه ترکیبات شیمیایی هیدراته قرار می گیرد. تعداد مولکول های آب که در ساختار این ماده وجود دارند در شرایط مختلف، متفاوت است؛

سولفات مس چیست؟

به طور متداول، تعداد مولکول های سولفات مس ‎ از 0 تا 5 متغیر می باشد. نام های قدیمی این ترکیب به صورت سنگ آبی، زاج آبی، زاج مس و زاج رومی بیان شده است.رایج ترین شکل ترکیب سولفات مس ، به صورت نمک مس سولفات 5 آبه است که به رنگ آبی درخشان و بسیار زیبا وجود دارد. فرآیند انحلال این نمک در آب، یک واکنش گرمازا بوده و در نهایت به شکل کمپلکسی از یون های هیدراته و مس تشکیل می شود. ساختار هشت وجهی این مولکول در آب باعث ایجاد خواص متنوعی از این محلول در علم ترکیبات رنگی گشته است. جالب است بدانید سولفات مس بدون آب به شکل پودر جامد سفید رنگ وجود دارد!

روش تولید سولفات مس

سولفات مس ‎ در صنعت از واکنش اسید سولفوریک غلیظ و فلز مس به روش الکتروشیمیایی تولید می شود؛ روش دیگر تولید این نمک معدنی اکسایش مس در اسید سولفوریک رقیق است. برای کاربردهای آزمایشگاهی، مس سولفات به صورت آماده خریداری می شود. یک روش غیر متدوال نیز برای تولید سولفات مس بیان شده است که شامل بلیچینگ بسیار آهسته مس معدنی در هوا است؛ در این واکنش بسیار کند، باکتری های زنده، واکنش را پیش می برند.

سولفات مس که در صنعت تولید می شود معمولاً دارای خلوص 98% است و به احتمال زیاد، دارای مقادیر بسیار ناچیزی آب می باشد. مس سولفات بدون آب، حاوی 81/39 درصد جرمی مس و 19/60 درصد جرمی سولفات است.

سولفات مس هیدراته دارای 47/25 درصد وزنی مس، 47/38 درصد وزنی سولفات و 06/36 درصد وزنی آب می باشد. به طور معمول، چهار نوع سولفات مس در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شوند: کریستال های بزرگ (10 تا 40 میلی متر)، کریستال های کوچک ( 2 تا 10 میلی متر)، کریستال های برفی (کمتر از 2 میلی متر) و پودرهای بسیار ریز (کمتر از 15/0 میلی متر).

خواص شیمیایی سولفات مس

سولفات مس پنتا هیدراته، پیش از آنکه ذوب شود تجزیه می گردد. این ترکیب، دو مولکول آب خود را در حرارت 63 درجه سانتی گراد از دست می دهد. این فرآیند تا دمای 109 درجه ادامه دارد و در نهایت، در دمای 200 درجه سانتی گراد، آخرین مولکول آب مس سولفات نیز خارج می شود. در دمای 650 درجه سانتی گراد، این نمک معدنی به اکسید مس II و تری اکسید گوگرد تجزیه می شود.

تولید سولفات مس، از معدن تا کارخانه صنایع شیمیایی

برای تولید سولفات مس در کارخانه به ندرت از مس خالص استفاده می شود. فلز مس که در فرآیندهای تولید مس سولفات مصرف می شود معمولاً دارای خلوص متفاوت بوده و قبلاً در فرآیندهای استخراج مس از سنگ معدن به دست آمده است. ترکیبات حاوی مس در فرآوری سنگ معدن مس، جداسازی و خالص سازی می شوند. بخش بزرگی از این ترکیبات در تولید فلز مس به کار می رود.

مهم ترین روش تولید سولفات مس در کارخانه به روش های صنعتی، الکترولیز است. واکنش الکتروشیمیایی میان فلز مس و محلول اسید سولفوریک غلیظ، سولفات مس ‎ را حاصل می کند؛ برای استخراک این نمک از محلول، نیاز است الکترولیز معکوس اجرا شود. الکترولیز معکوس، فرآیندی است که جای کاتد و آند در واکنش تغییر می کنند. این کار موجب می شود سولفات مس ، رسوب کرده و به صورت کریستال هایی خارج شوند.

در برخی از فرآیندهای صنعتی تولید مس سولفات، علاوه بر اسید سولفوریک، اسید نیتریک نیز در واکنش ها استفاده می شود. از واکنش میان اکسید مس و اسید سولفوریک نیز سولفات مس تولید می شود.

کاربردهای سولفات مس

مهم ترین فرم سولفات مس ، نمک پنج آبه آن است. این ترکیب برای تولید کودهای کشاورزی، سموم قارچ کش، صنایع رنگ، تولید غذای دام، جلوگیری از رشد جلبک در آب استخر، الکترولیت در واکنش های شیمیایی، تولید کاتالیزور و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

سولفات مس ‎ در بسته بندی های 25، 50 کیلوگرمی به فروش می رسد؛ اما چنانچه میزان تقاضای مشتریان، بیش از این مقدار باشد، مس سولفات در بسته بندی های استاندارد و در کیسه های جامبو بگ ارائه می گردد.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643