سیلیکاژل سفید

سیلیکاژل سفید ، ماده ای شیمیایی به شکل گرانول یا دانه های ریز است که حاوی درصد بسیار بالایی رطوبت است؛ میزان نسبی که برای رطوبت این ترکیب گزارش شده است برابر با 50% می باشد. اهمیت سیلیکاژل سفید در جذب فوق العاده سریع رطوبت موجود در هوا یا محیط اطراف است. رطوبت و بخار آب به داخل خلل و فرج سیلیکاژل نفوذ می کند، در این حالت هیچ واکنش شیمیایی میان مولکول های آب و سیلیکا انجام نمی شود.

اگر دانه های سفید سیلیکاژل در بخار آب متراکم شده قرار گیرد، باز هم قادر است رطوبت را جذب کند بدون آنکه تغییری در ساختار آن ایجاد گردد. این ماده یکی از قدیمی ترین و مؤثرترین جاذب های مورد استفاده در صنایع مختلف به شمار می رود.

کاربردهای سیلیکاژل سفید

سیلیکاژل سفید از ترکیب دی اکسید سیلیسیوم ساخته می شود و به رنگ سفید شیری وجود دارد. گرانول های این جامد سفید رنگ به عنوان جاذب رطوبت در صنایع تولید و ساخت قطعات الکترونیکی، صنایع تولید نفت و گاز، نیروگاه های برق، صنایع کشاورزی، داروسازی، صنایع پلیمر، تولید رنگدانه و رنگ های صنعتی، صنعت هوا – فضا، مواد آرایشی و بهداشتی، پتروشیمی، چرم و ... استفاده می شود.

خواص سیلیکاژل سفید

سیلیکاژل سفید معمولاً با درصد خلوص 98% به فروش می رسد. دانسیته این ماده در حدود 55/0 تا 65/0 گرم بر میلی لیتر است. ظرفیت جذب رطوبت توسط گرانول های این ماده برابر با 38 تا 40 درصد وزنی آن است. ابعاد گرانول های این ترکیب سیلیس دار در حدود 2 تا 5، 3 تا 5 و 5 تا 8 میلی متر متغیر است. سیلیکاژل سفید کریستالی معمولاً با مش بندی 1 تا 3، 3 تا 4، 3 تا 8 و 5 تا 8 وجود دارد.

تماس این ماده با پوست، خطر جدی در پی ندارد اما بهتر است به منظور جلوگیری از التهاب و سوزش، محل تماس با سیلیکا باید به سرعت شسته شود. بسته های حاوی این گرانول ها باید در محل خشک و خنک و به دور از رطوبت نگهداری شوند.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643