جوهر نمک

اگر شما در حوزه تحقیقات مواد شیمیایی و مطالعه بر روی مواد فعالیت دارید، جوهر نمک با گرید صنعتی را باید تهیه کنید؛ بسته بندی گرید آزمایشگاهی این اسید معدنی در حجم های 1 لیتر، 5/2 لیتر و 5 لیتر موجود است که معمولاً دارای درصد خلوص 33%، 35% و 37% هستند.

اگر نیاز دارید حجم های بیشتری از جوهر نمک را برای موارد مختلف در صنعت خریداری کنید باید این ماده را در بشکه های 300 یا 500 کیلوگرمی سفارش دهید. برای مکان هایی نظیر پالایشگاه های نفت و پتروشیمی یا تولید مواد شیمیایی آلی، نیاز به اسید هیدروکلریک در مقادیر تناژ است و باید توسط تانکرهای مخصوص حمل اسید، انتقال یابد.


خصوصیات جوهر نمک و کاربردهای آن

جوهر نمک دارای PH برابر با 0 تا 2 است و کاملاً در آب حل می شود. این محلول اسیدی، بوی تند و سوزش آوری دارد که باعث سوزش چشم، بینی و پوست می گردد. جرم مولکولی جوهر نمک برابر با 46/36 گرم بر مول است. از این ماده برای تولید مواد حاوی کلر در سنتز ترکیبات آلی به کار می رود. حداکثر غلظت که برای تولید این اسید، تعیین شده است برابر با 37% حجمی است؛ مقادیر بالاتر غلظت اسید، میزان تبخیر را افزایش می دهد و نگهداری از آن دشوار خواهد بود.

شستشوی سطوح فلزی با اسید توسط این ترکیب شیمیایی در صنعت قابل انجام است. جوهر نمک یک ماده شیمیایی پرمصرف در جرم زدایی و گندزدایی از کاشی، سرامیک و سرویس های بهداشتی در منازل، رستوران، هتل، استخرها و ... محسوب می شود. افرادی که با این اسید معدنی قوی در تماس هستند باید کاملاً با موارد ایمنی و نکات فنی کار با اسیدها آشنایی داشته باشند.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643