جوهر نمک برای مصارف تمیز کنندگی و جرم زدایی

اگر جوهر نمک (هیدروکلریک اسید) با پوست دست یا چشم ها تماس پیدا کند، آسیب های جبران ناپذیری به آن ها وارد می سازد. به همین دلیل به شدت توصیه می شود افرادی که با این مایع اسیدی سروکار دارند، تمام نکات ایمنی کار با اسید را رعایت کنند؛ استفاده از دستکش، ماسک، لباس کار با آستین های بلند و عینک ایمنی برای کار کردن با این اسید، ضروری است.

علی رغم اینکه جوهر نمک (هیدروکلریک اسید) خاصیت اسیدی قوی دارند و برای انسان ها خطرناک است، کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف دارد. بسیاری از واکنش های شیمیایی صنعتی، فرآیندهای تصفیه آب و فاضلاب و آزمایش های تحقیقاتی با استفاده از اسید هیدروکلریک در صنعت انجام می شوند.کاربردهای جوهر نمک در شوینده های خانگی شامل چه مواردی است؟

یکی از موارد کاربردی برای استفاده از جوهر نمک به عنوان یک تمیز کننده قوی، جرم زدایی از سطوح کاشی و سرامیک در خانه ها است. برندهای مختلفی از کاشی و سرامیک در ساختن خانه ها استفاده می شود که از نظر کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند؛ آنچه اهمیت دارد این است که جوهر نمک بتواند به خوبی سطح این کاشی ها را تمیز کند. معمولاً اسید هیدروکلریک به کاشی ها آسیب وارد نمی کند اما برای فردی که در حال استفاده از آن است، مضراتی به همراه دارد.

هنگامی که با استفاده از جوهر نمک در حال تمیز کردن کاشی ها هستید، بخارات کلر در فضا پراکنده می شوند. این بخارات، سمی بوده و به شدت سیستم تنفسی فرد را تحریک می کنند. استفاده از ترکیبات قلیایی برای خنثی کردن اثرات این ماده اسیدی توصیه می شود. البته بهترین راه برای جلوگیری از صدمات، رعایت کردن دستورالعمل های تولید کننده اسید کلریدریک است که بر روی بسته آن درج شده است.

تمیزکردن سرویس بهداشتی و حمام با استفاده از جوهر نمک

یکی دیگر موارد بسیار مهم مصرف جوهر نمک ، تمیز کردن سرویس های بهداشتی و حمام است. تقریباًهمه با این نوع کاربرد هیدروکلریک اسید آشنا هستیم. این ماده توانایی زیادی در برطرف کردن جرم ها و لکه ها از سطح سرویس بهداشتی و حمام دارد. البته همواره توجه داشته باشید که برای تمیز کردن سرویس بهداشتی با جوهر نمک ، هرگز آن را با آب رقیق نکنید. این کار به شدت خطرناک است. نکات ایمنی را رعایت کرده و طبق دستورالعمل مصرف اسید کلریدریک اقدام کنید.استفاده از جوهر نمک برای تنظیم محیط آب استخرها

یکی از موارد مصرف جوهر نمک ، استفاده از آن برای تنظیم PH آب استخر است. اغلب خانه های ویلایی بزرگ، مجهز به استخر هستند. علاوه بر اینکه می توانید از جوهر نمک برای تمیز کردن کف و دیواره های استخر استفاده کنید، مقادیری از آن را نیز می توانید به آب استخر اضافه کرده تا اسیدیته آب، تنظیم شود.


افزودن جوهر نمک به آب استخر اهمیت زیادی دارد؛ در برخی موارد ممکن است آب استخر حالت قلیایی پیدا کند؛ قلیایی بودن آب می تواند برای پوست شناگرها مضر باشد. مقدار معینی از جوهر نمک را به استخر اضافه می کنند تا PH به سمت خنثی پیش رود. بهترین حالت این است که افزودن این ماده به آب در دوره زمانی معین انجام شود. جوهر نمک را یکباره به آب اضافه نکنید؛ پس از افزودن مقداری از آن به آب باید حدود 4 ساعت صبر کنید و سپس PH آب را اندازه گیری کنید. اگر لازم بود مجدداً از این ماده استفاده کنید.سایر کاربردهای جوهر نمک در خانه

علاوه بر مواردی که در قسمت فوق ذکر شدند، جوهر نمک در موارد دیگری نیز مصرف می شود. تمیز کردن برخی از ظروف چینی، سرامیکی، فلزی، سینک ظرفشویی و ... را می توان با استفاده از محلول جوهر نمک تمیز نمود. اگر یک وسیله فلزی زنگ زده در منزل داشتید می توانید آن را مرطوب کرده و مقدار بسیار اندکی از این اسید را بر روی آن بریزید. پس از مدتی می توانید سطح آن را به خوبی با آب بشویید.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643