Command 'db2' Has 0 Member(s) But 1 Result(s) Returned From DataBase!
اوره با فرمول شیمیاییNH2)2CO )

اوره

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی:

57-13-6 ,

جرم حجمی:

mg/m3 ,

وابستگی غلظت:

Y ,

Urea2.jpg Urea2.jpg

نام:

اوره ,

فرمول شیمیایی:

CH4N2O۱ ,

شماره شناسایی ترکیبهای شیمیایی:

57-13-6 ,

شماره استاندارد بین المللی:

USS000 ,

جرم حجمی:

mg/m3 ,

وابستگی غلظت:

Y ,

p to m:

2.45514 ,

HR:

2 ,

فشار بخار:

,

چگالی نسبی:

1.335 ,

حالت در دمای 25 °C:

S ,

جرم مولی (گرم در مول):

۶۰٫۰۶ ,

چگالی (گرم در سانتیمتر مکعب):

1.32 ,

دمای ذوب (°C):

133–135 ,

حلالیت پذیری در آب (گرم/ 100 گرم):

107.9 ,

توضیحات

اوره

فرمول اوره یا "کاربامید" " H2NCONH2 " می باشد. اوره دارای کاربردهای مهمی از قبیل کود و مکملهای کودی، به ماده اولیه برای تولید پلاستیک و همچنین تولید مواد مخدر.می باشد این محصول ترکیبی بی رنگ، بلوری شکل با دمای ذوب 132.7درجه سانتی گراد می باشد.

اوره محصولی ارگانیک حاصل از فرایندهای متابولیکی آبزیان و پستانداران است. این محصول نه تنها در ادرار تمام پستانداران بلکه در خون، صفرا، شیر، و عرق آنها نیز وجود دارد. در فرایند تجزیه پروتئین ها، گروه آمینه (NH2) از آنها حذف خواهند شد. این گروه آمینه ها تبدیل به آمونیاک (NH3) می شوند که در بدن خاصیت سمی دارند و در نتیجه باید توسط کبد به اوره تبدیل شوند. اوره پس از تولید شدن از کلیه عبور می کند و در نهایت توسط ادرار دفع می شود.

کشف اوره در ادرار برای نخستین بار در سال 1773میلادی توسط شیمیدان فرانسوی "هیلار" صورت پذیرفت. تولید اوره از سیانیت آمونیوم برای نخستین بار توسط شیمیدان آلمانی "فریدریش وهلر" در سال 1828 در سطح سنتز آزمایشگاهی از یک ترکیب آلی و به صورت طبیعی و از طریق مواد معدنی بود.

امروزه اوره به صورت تجاری در مقادیر زیاد و از آمونیاک مایع و دی اکسید کربن مایع تولید می شود. این دو محصول تحت فشار و دمای بالا ترکیب می شوند و تولید "کاربامات آمونیوم" می نمایند. " کاربامات آمونیوم " پس از آن در فشارهای بسیار پایین تر تجزیه و به اوره و آب تبدیل می شود.

از ميان عناصر شناخته شده در طبيعت ، ازت (N) ، فسفر (P) و پتاسيم (K) بيشتر از بقيه در رشد گياهان موثرند و از اين رو بعضي تركيبات حاوي اين عناصر بعنوان كود شيميايي در كشاورزي مصرف مي شوند . اوره با فرمول شيميايي NH2CONH2 مشهورترين كودهاي ازته بوده كه از محاسن آن مي توان به مواردي از قبيل سازگاري براي اغلب گياهان بويژه همه غلات ، عدم تغيير در غلظت املاح خاك و بجانگذاشتن تركيبات نمكي در خاك اشاره نمود . از كل اوره توليدي در جهان بيش از 70% آن به مصرف كشاورزي رسيده وبقيه در توليد پودر ملامين ، استفاده بعنوان خوراك دام ، مصارف پزشكي و غيره استفاده مي شود .

مصارف اوره:

-نیترات اوره، یک نوع ماده منفجره

-انواع پلاستیک، به ویژه رزین‌های فرمالدئید اوره.

-سیانات پتاسیم، بعنوان ماده اولیه برخی از صنایع

-انواع چسب، همچون اوره فرمالدئید و اوره ملامین فرمالدئید، که -در ساخت تخته سه لایی مخصوص آب کاربرد دارد.

• خواص فیزیکی:

-شکل ظاهری: کریستال های ریز سفید رنگ

  • captcha

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643