اکسید آهن قرمز

اکسید آهن قرمز

اکسید آهن قرمز

در این مقاله از سایت پترو کیمیای آکام درباره اکسید آهن قرمز توضیح دادیم همراه ما باشید.

اکسید آهن قرمز و هیدروکسید آهن دو ترکیب شیمیایی هستند که معمولاً در گرید خوراکی به عنوان مکمل های غذایی به کار می روند. ترکیبات اکسید آهن قرمز، اکسید آهن سیاه و زرد و همچنین ترکیب هیدروکسید آهن، به عنوان مکمل های تغذیه ای اهمیت زیادی در سلامت افراد دارند.


اکسید آهن رنگ قرمز

اکسید آهن قرمز یک ماده ی شیمیایی پر مصرف در صنعت است و با توجه به ویژگی های آن انتظار می رود در آن استفاده اکسید آهن قرمز ازاین ماده ی ارزشمند در صنعت و در همه ی آزمایشگاه ها به طور قابل ملاحظه افزایش یابد به همین دلیل بر آن هستیم در این جا با ارائه ی نکات مفید و مطلوب در ارتباط با این محصول با ارزش دانش شما را در این راستا ارتقا دهیم . در هزاره چهارم پیش از میلاد ، مردم دشت نشین کشور ما توانسته بودند با کانی های موجود در اطراف خود یا به عبارت دیگر با نعمت های طبیعی موجود در سرزمین پهناور آن پیشرفت های قابل ملاحظه داشته باشند که شاید در هیچ جای دنیا در آن زمان قابل مشاهده نبود آن ها منازل با تزیینات بسیار باشکوه داشتند زیرا در مقیاس وسیع با استفاده از اکسید آهن قرمز می توانستند فضای داخلی منزل خود را تزیین کنند . البته امروزه دیگر کاربرد های اکسید آهن قرمز ارزشمند تنها به این مورد محدود نمی شود .

رنگ قرمزی اکسید آهن قرمز به دلیل وجود فراوانی هماتیت است که سبب ویژگی منحصر به فرد این کانی گردیده است. . اکسید آهن قرمز این ماده ی شیمیایی با ارزش همچنین برای تزیین کوزه های گلی و لعاب کاری سرامیک ها نیز کاربرد داشته است.


مشخصات محصول اکسید آهن قرمز:

در حال حاضر حدود 16 نوع اکسید آهن قرمز در طبیعت وجود دارد.البته کاربرد های آن تنها به این مورد محدود نمی شود در ادامه قصد داریم به طور کلی در مورد کاربردهای موثر اکسید آهن قرمز توضیحات تکمیلی را ارائه دهیم همچنین در این قسمت سعی بر آن شده است که به ویژگی های منحصر به ان آن و خصوصیاتی ذاتی اکسید آهن قرمز اشاره ی مختصری انجام گیرد .

· نام شیمیایی : اکسید آهن

· انواع : 1. اکسید آهن (II) اکسید آهن (III)

· فرمول مولکولی اکسید آهن 2 : FeO

· فرمول مولکولی اکسید آهن 3 : Fe2O3


روش تولید اکسید آهن قرمز:

برای تولید اکسید آهن قرمز روش های گوناگونی در دسترس دانشمندان شیمی است و امروزه در آزمایشگاه ها راهکار های ویژه برای تولید مازاد این محصول انجام می شود . ولی همواره یک روش برای تولید آن غالب است که در این قسمت قصد داریم به طور کلی در مورد آن توضیح دهیم .

اصولی که در این روش برای تولید اکسید آهن قرمز دنبال می شود به این صورت است که در این روش سولفات آهن با ph کمتر از 3 در آب حل می شود و به محلول حاصل سدیم هیدروکسید اضافه کرده و هوادهی انجام می شود. در این حالت ابتدا اکسید آهن زرد تولید می شود که با افزایش دما به تدریج رنگ آن تغییر می کند و ابتدا از رنگ زرد به رنگ نارنجی و سپس به رنگ قرمز تبدیل می شود البته اگر افزایش دما همین طور ادامه یابد در دماهای بالا می توان اکسید آهن سیاه رنگ را نیز تولید کرد.


کاربرد های اکسید آهن قرمز:

البته این اکسید آهن قرمز به صورت به دست آمده از معادن نمی باشد و بخش زیادی از آن سنتز می گردد .

در نظر داشته باشید که اکسید آهن قرمز یکی از مهمترین کانی های آهن و یکی از پرطرفدارترین کانی های آن در طبیعت است . دلیل این امر نیز این است که سایر کانی های آهن قبل از احیا باید به صورت اکسید باشد به همین دلیل اکسید آهن قرمز به گونه ای در یک پله جلوتر از سایر کانی ها قرار گرفته است و ویژگی های منحصر به فرد آن در این حالت توانسته است مصرف ان را برای کاربران آسان گرداند که این امر به ویژه در صرفه های انرژی اهمیت قابل ملاحظه ای داشته است.

پس با این حال دسترسی به آهن به طور مازاد موجود است ولی ساختمان منحصر به فرد اکسید آهن قرمز توانسته است آن را در اولویت قرار دهد .


نمایش

نیاز به مشاوره دارید؟

بدون تردید با ما تماس بگیرید کارشناسان پترو آکام آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره در زمینه محصولات ، حمل ونقل ،ترانزیت و ترخیص کالا هستند

محصولات مشابه

مطالب مشابه