بوراکس دکا


کاربردها و مزایا بوراکس دکا

سودسوزآورچیست

دیباچه طبق استاندارد ژاپن، سود سوز آور و محلولهای حاوی بیش از 5٪ سود سوز آور، بعنوان محصولی مضر تعیین شده است. سود سوزآوربه شدت خورنده است. این ترکیب در تولید نوشیدنیها و نوشابه ها کاربرد فراوان دارد، کارخانجات تولید نوشابه باید طبق قوانین کنترل کیفیت، سمیت ناشی از وجود مقادیر بیش از حد سودسوزآور را کنترل و اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهند.

خواص فیزیکی، شیمیایی و کاربردهای بوراکس

[(a)|بوراکس|/بوراکس-پنتا-سدیم-تترا-بورات] در حالت های هیدراته مختلف، جرم مولکولی متفاوتی دارد؛ جرم این جامد در حالت دکا هیدراته برابر با 38/381 و در حالت یک هیدراته برابر با 22/201 گرم بر مول است. چگالی ترکیب شیمیایی سدیم بورات برابر با 73/1 گرم بر سانتی متر مکعب است. این ماده در دمای 743 درجه سانتی گراد ذوب می شود و در دمای 1575 درجه سانتی گراد می جوشد. ترکیبات شیمیایی مختلف را می توان با این ماده سنتز کرد؛ سدیم آلومینات و سدیم گالات، دو آنیون مشتق شده از [(a)|بوراکس|/بوراکس-پنتا-سدیم-تترا-بورات] هستند و ترکیب پتاسیم تترا بورات، کاتیونی است که از این ماده سنتز می شود.

سولفور سدیم

[(a)|سولفور سدیم|/سولفور-سدیم-Na2s] یا ترکیب سولفید سدیم، نوعی نمک معدنی است که از به هم پیوستن 2 اتم سدیم و یک اتم گوگرد تشکیل می شود. به طور معمول، تعداد 9 مولکول آب در ساختار مولکولی این ترکیب وجود دارد به همین دلیل این نمک، در آب حل می شود. محلول شامل نمک سولفید سدیم خاصیت قلیایی دارد؛ در صورتی که این ترکیب در مجاورت رطوبت هوا قرار بگیرد، مولکول های آب از ساختار آن خارج می شوند و جامد باقی مانده، بویی شبیه به تخم مرغ فاسد تولید می کند.

کلرید پتاسیم

کلرید پتاسیم یک نمک هالید فلزی است که از دو اتم کلر و پتاسیم تشکیل شده است و جزو یکی از ساده ترین نمک های معدنی به شمار می رود. کریستال های سفید رنگ ترکیب شیمیایی کلرید پتاسیم، بدون بو هستند و در آب به سرعت حل می شوند. از این ماده برای تولید کود، داروسازی، کاربردهای علمی و تحقیقاتی و همچنین صنایع تولید مواد غذایی استفاده می شود. این ماده جامد در ترکیبات شیمیایی نظیر گلیسرول و قلیاها حل می شود و در الکل به طور جزئی محلول بوده و در اتر، نامحلول است. ثابت تفکیک اسیدی آن در حدود 7 می باشد.
کلرید پتاسیم در دمای 770 درجه سانتی گراد ذوب می شود و در حدود 1420 درجه سانتی گراد می جوشد. حلالیت کریستال های جامد این ماده در آب و در دمای 0، 20 و 100 درجه سانتی گراد به ترتیب برابر با 74/21 %، 39/25 % و 05/36 % است. چگالی این ترکیب برابر با 984/1 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد.

1
2
3

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 09120379874

89771643