لسیتین | جامد

0-lecithin.jpg 0-lecithin.jpg

نام:

لسیتین | جامد ,

توضیحات

لسیتین

لسیتین از واژه یونانی "لکتوس" به معنای "زرده تخم مرغ" مشتق شده است.این واژه یونانی یک اصطلاح عمومی است که به هر نوع محصول چرب، زرد رنگ با بافت حیوانی و یا گیاهی اطلاق می شود. لسیتین جاذب آب می باشد و اغلب برای نرم کردن، تصفیه کردن و از بین بردن حالت چسبناکی محصولات غذایی استفاده می گردد.

لسیتینها اغلب از جنس ترکیبات فسفولیپید، اسیدفسفریک کلینی، گلیسرول و گاها دیگر اسیدهای چرب، گلکولیپیدها و تریگلیسیریدها هستند. گلیسروفسفولیپیدها بعنوان زیرمجموعه ای از لسیتینها، شامل فسفاتیدیلینوسیتول، فسفاتیدیل سرین و اسید فسفاتیدیک می باشد.

لیسیتین یکی از عناصر حیاتی موجود در تمامی سلول های بدن می باشد. در پروسه ی تکثیر سلولی، لیسیتین از ضخیم شدن غشای سلول ها ممانعت می نماید. سلول های سالم همانند ضمانتی جهت سلامت هرچه بیشتر بدن انسان هستند. در این میان غشای سلولی بواسطه ی تاثیر بر ورودی و خروجی سلول، نقش چشمگیری ایفا می نماید. لسیتین باعث جلوگیری از اکثر آسیب های سلولی می گردد که این بخودی خود امری حایز اهمیت جهت حفظ مقاومت بدن به شمار می رود. لسیتین یکی از زیر شاخه ی فسفولیپید ها بوده که در مقادیری خاص در برخی اندام های بدن (همانند قلب، کبد و کلیه) تولید می گردند لذا می توان مقادیر مازادی را بصورت مکمل جهت افزایش سلامت و ایمنی بدن استفاده نمود.

کمک به التیام کبد و محافظت از عروق

علاوه بر تاثیرات مثبت بر قلب و عروق، لسیتین به التیام امراض کبدی و همچنین بهبود عملکرد سیستم عصبی مانند حافظه، جهت افزایش هرچه بیشتر کارایی مغز کمک می نماید. لسیتین اساسا از چربی تشکیل شده است. در نتیجه می تواند بعنوان یک دیواره ی محافظ لغزنده در تمام سطوح داخلی بدن عمل کرده و از رسوب مواد زاید ممانعت نماید. سلامت اندام های داخلی بدن انسان و نحوه ی عملکرد آن ها (همانند شریانهای قلب) تحت تاثیر رسوب چربی به خطر میفتد، لذا استفاده از مکمل های حاوی لسیتین می تواند ازین موضوع جلوگیری نماید. بیماران مبتلا به تصلب شرایین اغلب از یک رژیم غذایی حاوی لسیتین جهت بهبود هرچه سریعتر خود استفاده می نمایند.

بهبود حافظه

طبق تحقیقات بعمل آمده، تاثیر مثبت لیسیتین علاوه بر روی قلب، گردش خون و سوخت و ساز، بر روی افزایش حافظه و سرعت و قدرت یادگیری نیز می باشد. مطالعات صورت پذیرفته در مورد اثرات لسیتین بر روی مغز نشانگر این موضوع می باشد کسانیکه از غذا ها و مکمل های حاوی لسیتین استفاده می نمایند، دارای حافظه بیشتر و قدرت بالاتری جهت یادگیری می باشند. تاثیرات لسیتین بر روی مغز بیمارانی که از عارضه ی آلزایمر (یا دیگر مشکلات سیستم عصبی) رنج می برند امیدوار کننده می باشد.

استخراج لسیتن پروسه ای بسیار آسان است. استخراج این ترکیب شیمیایی می تواند با استفاده از حلالهای غیر قطبی مانند هگزان، اتانول، استون، اتر نفت، بنزن، و غیره، و یا تحت متد مکانیکی صورت پذیرد. لسیتین اغلب در دانه های سویا، تخم مرغ، شیر، منابع دریایی، کلزا، پنبه دانه، آفتابگردان وجود دارد. این ترکیب حلالیت کمی در آب دارد، اما یک امولسیفایر بسیار عالی است. در محلولهای آبی، فسفولیپیدها بسته به دما و میزان هیدراته هر محلول می توانند در ساختار لیپوزوم ها و ورقهای دولایه نقش پذیرند.

با ما در تماس باشید

نشانی شرکت :

تهران - خیابان ولیعصر - پایین تر از سه راه توانیر - برج طلوع

02143029 02188642911 09120379874

89771643